Напрацювання науковців Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу ось уже вкотре здобули високе визнання. Цього разу його засвідчила перемога в конкурсі на державне замовлення на науково-технічні (експериментальні) розробки та науково-технічну продукцію.
Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 530-р “Про затвердження переліку найважливіших науково-технічних (експериментальних) розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки в рамках виконання державного замовлення на найважливіші науково-технічні (експериментальні) розробки та науково-технічну продукцію у 2019 – 2020 роках”, науковцям кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики Інституту архітектури, будівництва та енергетики ІФНТУНГ доручено виконання науково-технічної роботи «Розроблення та промислова апробація технології контролю структури та складу газорідинних потоків для різних секторів економіки країни».
Вона надзвичайно важлива для різних секторів економіки країни – комунального господарства, хімічної промисловості, нафтогазової галузі та ін. Адже структура та склад газорідинних потоків впливають на ефективність функціонування та технічний стан трубопровідних систем (у залежності від наявних у транспортованій суміші шкідливих домішок), на вибір технології подальшої переробки цієї суміші. Що вже говорити про можливі пошкодження газопроводу, які обов’язково мають бути передбачені, а відповідно – змодельовані процеси поширення агресивних речовин на прилеглих до аварійної ділянки територіях. Отже, йдеться і про безпеку людей, і про збереження довкілля.
Тож перед науковцями ІФНТУНГ – складне й відповідальне завдання. Керівник розробки, професор О.М.Карпаш, пояснює, що йдеться не про суто наукову роботу, а саме про експериментальну, яка передбачає на виході або конкретну технологію, або технічний засіб, прототип: будуть створені діючі взірці й проведена їхня промислова апробація. Терміни – стислі: в розпорядженні виконавців проекту – місяців 16, не більше. До його реалізації буде залучено щонайменше 15 фахівців, із них – шість професорів, докторів наук.
Університет має потужні наукові ресурси, які, власне, й допомогли вибороти фінансування проекту у важкій конкуренції з іншими закладами вищої освіти України і навіть з Академією наук. Вартість роботи складає 1,7 млн.грн. А це – визнання найсуворіших експертів і висока оцінка досвіду й напрацювань його науковців з боку уряду країни.
Cool blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
A theme like yours with a few simple adjustements would
really make my blog stand out. Please let me know where you got your theme.
Kudos
If you desire to improve your knowledge just keep
visiting this site and be updated with the most up-to-date news update posted
here.