Навчання на освітніх програмах «Інженерія відновлювальної енергетики» і «Енергетичний менеджмент» проводиться відповідно до принципів найкращих інженерно-технологічних університетів Європи, коли практичне навчання  складає більше ніж 60% від обсягу навчального курсу. Отримання ґрунтовних знань і відповідних навичок можливе тільки на сучасній навчальній базі. Для реалізації високої якості навчання на кафедрі «Енергетичного менеджменту і технічної діагностики» (ЕМ і ТД) створений сучасний, надзвичайно добре обладнаний лабораторно-навчальний комплекс до складу якого входить навчальна лабораторія «Фізичних основ відновлюваних джерел енергії» (ауд.9201), яка немає аналогів серед навчальних закладів Івано-Франківщини. Дана лабораторія обладнана найсучаснішим устаткуванням виробництва ЄС, яке дозволяє дуже широко опанувати фізичні основи і практичні моменти реального використання відновлюваних джерел для потреб енергетики. До послуг студентів діюча мережева сонячна електростанція, що працює на компенсацію власного споживання, навчальні комплекси з вивчення основ геліотермальної та гідро енергетики, біоенергетики та енергетики майбутнього – водневої. Також в лабораторії розміщені повнорозмірні стенди, що відтворюють роботу реальних енергетичних установок.

Зовнішній вигляд навчальної лабораторії «Фізичних основ відновлюваних джерел енергії» кафедри енергетичного менеджменту і технічної діагностики

 

Зокрема демонстрація основ відновлюваної енергетики в здійснюється за допомогою навчальних наборів компанії LexSolar (Німеччина, http://www.lexsolar.de/). Ці чудові навчальні набори використовуються для демонстрацій основних принципів побудови малих гідроелектростанцій (leXsolar-Hydropower Ready-to-go (1905), генерування, зберігання і використання «зеленого водню» (leXsolar-H2 Professional (1217), перетворення сонячної енергії в теплову за допомогою геліоколекторного обладнання (leXsolar-ThermalEnergy Professional (1306) і перетворення біомаси в енергію, зокрема генерація біогазу (leXsolar-BioEnergy Ready-to-go (1710).

Демонстрація принципів перетворення сонячної енергії в теплову на основі геліоколекторів за допомогою навчального набору leXsolar-ThermalEnergy Professional (1306)

 

 Демонстрація основних принципів побудови малих гідроелектростанцій за допомогою навчального набору leXsolar-Hydropower Ready-to-go (1905)

 

Демонстрування принципів генерування, зберігання і використання «зеленого водню» за допомогою навчального набору leXsolar-H2 Professional (1217)

 

Навчальний  набір leXsolar-BioEnergy Ready-to-go (1710) для демонстрації перетворення біомаси в енергію, зокрема генерація біогазу

 

Для вивчення повноцінних енергосистем, які використовують відновлювальні джерела енергії навчальна лабораторія обладнана  повнорозмірними  стендами. Дані стенди мобільні, перемішуються на коліщатах, що дозволяє здійснювати повноцінні імітаційні дослідження і вивчати роботу енергетичного обладнання з повним доступом до нього. Навчальні стенди побудовані на найкращому обладнанні, зокрема автономна сонячна електростанція (СЕС) виконана на обладнанні компанії Victron Energy (Нідерланди, https://www.victronenergy.com/), яка є лідером на ринку автономних систем. Живлення даної автономної СЕС здійснюється від монокристалічної фотоелектричної батареї, що змонтована на стенді, або від фотоелектричної батареї, яка розміщена на даху будівлі навчального корпусу №9.

Навчальний стенд «Автономна сонячна електростанція» виконаний на обладнанні компанії Victron Energy

 

Навчальні взірці обладнання компанії Victron Energy (акумуляторні батареї і інвертори) для побудови автономних систем живлення з відновлювальними джерелами енергії

 

Навчальний стенди «Геліотермальна станція з вакуумованими трубчатими колекторами для підігріву води» і «Імітатор сонячного випромінювання»

 

Навчальний стенд «Автономна вітроелектростанція»

 

Для демонстрації можливостей сонячної енергетики на даху прилеглої будівлі до навчального корпусу №9 в якому розміщена кафедра змонтовано масив з 12-ти фотоелектричних панелей полікристалічного типу загальною потужністю 3,4 кВт. Фотоелектричні панелі потужністю 285 Вт виробництва компанії Amerisolar (Китай) зорієнтовані на схід під кутом 35˚ до горизонту і змонтовані на даху за допомогою кріплення Walraven BIS Solar Fixing System (Нідерланди, https://www.walraven.com). Для забезпечення перетворення енергії з фотоелектричних панелей в енергію, яка подається в електромережу будівлі ІФНТУНГ, використовується однофазний мережевий (on-grid) інвертор Fronius Primo 3.0-1 (Fronius, Австрія, https://www.fronius.com/). Наведене поєднання обладнання реалізує повноцінну мережеву сонячну електростанцію, мережевий інвертор встановлюється доступним для огляду і проведення необхідних досліджень. Мережевий інвертор Fronius Primo 3.0-1 обладнаний wi-fi модулем і внутрішнім веб-сервером для дистанційної передачі даних і моніторингу роботи демонстраційної мережевої сонячної електростанції. Для демонстрації двонаправленого обліку (споживання/генерація) на в електрощиті змонтований «розумний» лічильник Fronius Smart Meter 63A-1.

 

Масив з 12-ти фотоелектричних панелей полікристалічного типу загальною потужністю 3,4 кВт на даху прилеглої будівлі до навчального корпусу№9 в якому розміщена кафедра «Енергетичного менеджменту і технічної діагностики»

Мережевий однофазний інвертор та електрощит дахової навчальної мережевої сонячної електростанції і система моніторингу роботи СЕС

В навчальній лабораторії «Фізичних основ відновлюваних джерел енергії» забезпечено швидкий доступ до мережі Інтернет через WiFi. Лабораторія  обладнана усіма необхідними мультимедійними засобами навчання. Також в приміщенні лабораторії завжди тепло (навчальне приміщення утеплено та обладнано системою індивідуального опалення) і наявне свіже повітря (за допомогою децентралізованої системи вентиляції).  Навчатися в навчальній  лабораторії «Фізичних основ відновлюваних джерел енергії» кафедри «Енергетичного менеджменту і технічної діагностики»  дуже і дуже комфортно!!!

 

Вентиляційна установка з рекуперацією тепла для забезпечення якісного свіжого повітря в навчальної лабораторії «Фізичних основ відновлюваних джерел енергії» кафедри енергетичного менеджменту і технічної діагностики

©2023 EMTD

Контакт

Зворотній звязок

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?