Саме так охарактеризував ситуацію на ринку енергоаудиту в Україні координатор проєктів німецького товариства GIZ Україна Артур Денисенко перед учасниками курсів «Підготовка енергоаудиторів для роботи з фондом енергоефективності» за освітньою програмою підготовки фахівців із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем будівель і споруд в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Представник німецьких партнерів, які нещодавно долучились до проекту ІФНТУНГ спільно з Державним Фондом Енергоефективності з сертифікації енергетичної ефективності та обстеження енергетичних систем, підкреслив, що серед пріоритетних напрямів німецько-української співпраці є й енергоефективність:
«Одним з компонентів діяльності GIZ є створення ринку енергоаудиту не лише громадських, але й житлових споруд та підготовка енергоаудиторів для Фонду енергоефективності. Більше того, на прохання Уряду України GIZ розробив національну програму підготовки енергоаудиторів, яка б функціонувала й після завершення проєкту. Адже на новоствореному ринку енергоаудиту України склалась парадоксальна ситуація: є фінансовий ресурс, бракує кваліфікованих фахівців. Сьогодні фонд енергоефективності має понад 2 млрд. грн. За нашими підрахунками, для забезпечення енергоефективними технологіями всього житлового фонду України – а це близько 190 тис. будинків, може бути створено 75 000 робочих місць на ринку унергоаудиту, серед яких енергоаудитори, проектанти, архітектори, будівельники, монтажники.
Для навчання енергоаудиторів ми залучили ЗВО, де були атестаційні комісії з сертифікації фахівців з енергоефективності будівель. 33 навчальні заклади взяли участь у перепідготовці, серед них – й ІФНТУНГ. Відбувся тренінг для 98 тренерів, які в подальшому могли передавати свої знання і практичні навички».
«Ми дуже зацікавились можливістю співпраці з GIZ, – зізнається проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ та голова атестаційної комісії з сертифікації фахівців з енергоефективності будівель Максим Карпаш. – Адже метою вивчення нашої програми є формування у слухачів необхідних професійних знань та вмінь з енергоресурсозбереження, енергоефективності та охорони довкілля при проектуванні та термомодернізації будівель на основі комплексного системного підходу до аналізу об’ємно-планувальних, конструктивних та інженерно-технічних рішень, освоєння технологій проведення енергетичної сертифікації, енергоаудиту та оцінки фактичного технічного стану інженерних мереж існуючих будівель з розробкою економічно-доцільних засобів підвищення їхньої енергоефективності. Фактично проведення курсів забезпечує професорського-викладацький склад кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики. Доц. кафедри Андрій Яворський, Ігор Рибіцький та Віталій Цих успішно пройшли навчання на базі міжнародного центру GIZ й отримали сертифікати. Крім того, німецькі партнери безкоштовно передадуть нам вартісне обладнання для практичних занять з проведення енергоаудитів в рамках проекту. Унікальність запропонованої GIZ програми полягає ще й в тому, що він адаптований для роботи з багатоквартирними житловими будинками, в яких створено ОСББ».
Варто зазначити, що програма курсу «Підготовка енергоаудиторів для роботи з фондом енергоефективності» триває три тижні, складається з очного та заочного навчання та завершується складанням іспиту, і за умови успішної здачі – одержанням сертифікату.
То чому ж навчають на курсах? Енергоаудитор повинен вміти надавати кваліфіковану допомогу і консультації та представити результати для голів ОСББ з роз’ясненнями, рекомендаціями тощо, щоб останні могли подати заявку до Фонду енергоефективності, який, як відомо, покриває частину витрат на впровадження енергоефективних технологій. Вони повинні допомагати ОСББ при подачі заявок до Фонду енергоефективності., розробити сертифікат енергоефективності, як того вимагає Закон України «Про енергетичну ефективність будівель». До проведення практичних занять зі слухачами були залучені тренер GIZ та розробник програмного забезпечення та алгоритму проведення енергоаудиту Сергій Наскальний та представник Фонду енергоефективності Тарас Оборонов.
Актуальність наповнення освітньої програми та відповідна матеріально-технічна база ІФНТУНГ гарантує високі стандарти викладання передбачених для енергоаудиторів дисциплін. Ну й варто пам’ятати, що енергоаудитори отримають сертифікат, який дозволить їм не лише навчати, але й займатись підприємницькою діяльністю.
The point of view of your article has taught me a lot, and I already know how to improve the paper on gate.oi, thank you. https://www.gate.io/pt/signup/XwNAU
SEO (Search Engine Optimization) либо поисковая оптимизация – это процесс повышения присутствия вашего веб-ресурса в выдаче поисковых машин.
Рассмотрим внимательнее, почему SEO важно для вашего бизнеса.
1. Увеличение видимости бренда:
SEO способствует повысить
видимость вашего торговой марки в интернете.
При правильном использовании SEO
ваш сайт будет всплывать на первых позициях результатов поиска, что повысит
узнаваемость вашего бренда.
2. Нужная аудитория:
SEO-оптимизация способствует привлечению конкретной
аудитории. SEO нацелено на пользователей,
которые активно ищут продукцией и сервисами в сети.
Итак, это один самых эффективных способов привлечения целевых пользователей.
3. Увеличение продаж:
С помощью SEO вы можете улучшить продажи на вашем веб-ресурсе.
SEO-оптимизация содержит в себя улучшение качества вашего сайта, что повышает его привлекательность
для посетителей и приводит к увеличению продаж.
4. Экономия на рекламных бюджетах:
SEO является относительно недорогим
методом рекламы, особенно по сравнению с традиционными формами рекламы.
Вместо оплаты за каждый клик или выдачу, вы вкладываете средства в стабильную стратегию, которая
приводит к устойчивому росту вашего бизнеса.
5. Преимущество перед конкурентами:
Многие предприятия еще не поняли всего потенциала SEO, что дает вам преимущества над своими конкурентами.
SEO способен дать вам конкурентное преимущество и помочь вам выделиться в глазах соперников.
На конец, SEO-оптимизация – это неотъемлемый
фактор успешного бизнеса в современном онлайн мире.
Если вы хотите увеличить свою целевую аудиторию, повысить
конверсию и повысить видимость бренда, то SEO-оптимизация несомненно
стоит вашего внимания.SEO-ESO
I love what you guys are up too. This type of clever work
and coverage! Keep up the superb works guys I’ve incorporated you guys to my own blogroll.
I would like to thank you for the efforts you’ve put in penning this site.
I really hope to see the same high-grade blog posts by you
later on as well. In truth, your creative writing abilities has inspired me
to get my own, personal site now 😉