На сьогодні терміни «енергоефективність» та «енергозбереження» стали дуже популярними в нашій державі. Зростання вартості енергетичних ресурсів змушує людей шукати можливості економії, однак без чіткого розуміння яким чином найкраще та найбільш оптимально провести ті чи інші енергоефективні заходи неможливо досягнути реальних результатів. Енергетичний аудит дозволяє ґрунтовно оцінити таку проблему та виявити оптимальні шляхи економії енергетичних ресурсів. Саме цього навчають на кафедрі «Енергетичного менеджменту і технічної діагностики» (ЕМ і ТД), для чого ще з 2009 року була створена Лабораторія енергетичного аудиту, яка постійно поповнюється новим обладнанням та програмним забезпеченням для таких робіт.

Тепловізор, пірометри, анемометри, шумомір, витратоміри, газоаналізатори – це та величезна кількість іншого обладнання дозволяє не тільки з теорії, але і з реальної практики підійти до вивчення, зокрема, таких дисциплін як «Основи енергетичного аудиту», «Енергетичний аудит».

Частина обладнання, яке використовується для практичних робіт з енергетичного аудиту

Загальні фото частини обладнання для енергетичного аудиту

В програмі навчання з енергетичного аудиту передбачені реальні обстеження будівель та споруд, а також розрахунки, що дозволить наочно побачити та в майбутньому застосувати вивчені підходи як для власних потреб, так і з метою майбутнього працевлаштування.

Крім роботи з великою кількістю іноземного обладнання, як-от тепловізор, пірометр та вимірювач вологості і температури американського виробника FLUKE (https://www.fluke.com/) чи, для прикладу, вимірювач теплопровідності відомої фірми TESTO (https://www.testo.com/en/), в студентів буде можливість оцінити роботу і зі спеціалізованим програмним забезпеченням, за допомогою чого вже на етапі навчання буде можливість отримати базові знання та уміння, необхідні для вибору майбутньої професії.

 

 

Практична тепловізійна зйомка будівель

Загальний вигляд програмного забезпечення для роботи із результатами тепловізійної зйомки

 

Загальний вигляд програмного забезпечення для роботи із енергетичними розрахунками

Висококваліфіковані викладачі кафедри мають значний практичний досвід у даному напрямку, пройшли закордонні стажування, та на власних прикладах готові досить просто та цікаво викласти необхідний матеріал із постійним залученням студентів безпосередньо в процесі заняття.

Проведення практичних занять з енергетичного аудиту: тепловізійна зйомка, оцінювання показників мікроклімату та інше

В навчальних лабораторіях кафедри забезпечено швидкий доступ до мережі Інтернет через WiFi. Лабораторія обладнана усіма необхідними мультимедійними засобами навчання (мультимедійний проектор, акустична система). Також в приміщеннях кафедри завжди тепло та дуже комфортно!

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published.

©2023 EMTD

Контакт

Зворотній звязок

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?