15-19 червня в Києві відбувся семінар-практикум з комунікацій для регіональних представників з видобувних рамках продовження реалізації комунікаційної стратегії для UA EITI та регіонів України, який було проведено за підтримки GIZ Україна.

У заході прийняли участь представники незалежних громадських організацій зі Львова, Івано-Франківська, Борислава, Полтави, Сум, Чернігіва, Краматорська, Харківа, Маріуполя та Красноармянська, а також представники БГЗО та Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Від ІФНТУНГ у заході взяв участь аспірант кафедри технічної діагностики та моніторингу Жовтуля Л.Я.

Розкриття даних про платежі видобувних компаній до бюджету України і доходи уряду від їх діяльності забезпечить також створення сприятливого інвестиційного клімату, умов подолання корупції, ефективного конкурентного середовища.

Пані Біргітте Яллов, зосередила увагу учасників на логіці стратегічних комунікацій – колі з 13 кроків. Адже дуже важливим для кожного видобувного регіону є визначення загальної мети, ситуаційного аналізу та встановлення цілей .

Особливу увагу було приділено викликам, які існують з комунікаціями у видобувних регіонах та обговорено підходи для вирішення таких ризиків. Слід зазначити, що представники громадських організацій звертали увагу на закритість влади на місцях, на небажання вести діалог та навіть приймати участь у заходах.

Громадськими організаціями протягом семінару були розроблені початкові плани заходів з комунікацій для роботи у видобувних регіонах України.

На протязі семінару з пані Б. Яллов, представники БГЗО та Міненерговугілля обговорили стан діяльності UA EITI в країні та стан реалізації комунікаційної стратегії.

Як зазначила представник Міненерговугілля, «є прогрес, адже 16 червня, Верховна Рада України прийняла законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості видобувних галузей в Україні” (реєстр. № 2591 від 07.04.2015).».

Також за словами представника Міненерговугілля , наразі триває конкурс на посади Національного секретаріату UA EITI, який в липні повинен розпочати роботу.

Саме завдяки впровадженню даної ініціативи кожен громадянин буде мати доступ до: інформаціі про загальнодержавні та місцеві податки, які сплачуються газовидобувними компаніями; інформації про стан геологічного вивчення, використання та охорони надр. В свою чергу, уряд отримує можливості кращого управління видобувною галуззю.

Стандарти прозорості будуть мати позитивний вплив на суверенний кредитний рейтинг України та зміцнення довіри інвесторів внаслідок зменшення корупції та підвищення конкурентоспроможності галузі, що сприятиме притоку капіталу.

Довідково

У вересні 2009 року Україна зобов’язалася імплементувати ЕІТІ, схваливши урядову Постанову №1098 “Про приєднання України до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях”. Пізніше ці наміри були документально підтверджені перед МВФ, ЄС та в рамках Партнерства “Відкритий уряд”.

10 жовтня 2012 року Наказом № 785 Міненерговугілля було створено Багатосторонню групу зацікавлених осіб з питання імплементації ЕІТІ в Україні, до якої на паритетних засадах увійшли представники органів влади, компаній та громадськості.

Україна отримала статус країни-кандидата ЕІТІ 17 жовтня 2013 року. Наразі в країні триває робота з підготовки першого українського звіту ЕІТІ. Відповідно до визначеного Міжнародним правлінням EITI терміну, Україна має опублікувати його в жовтні поточного року.

16 червня 2015 р. Верховна Рада України прийняла законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості видобувних галузей в Україні” (реєстр. № 2591 від 07.04.2015).

 

5 Comments
 1. Buy proxies private 4 months ago

  There’s deffinately a lot to know about this topic.
  I really like all the points you’ve made.

 2. Uggaustor 1 month ago

  Ждете хороших новостей? Вот они! Только на официальном сайте UGG Australia вы можете купить угги по акции. Угги для мужчин и женщин уже ждут вас. Сделайте свой выбор в пользу комфорта.

  Сайт: uggaustralia-msk.ru
  Адрес: Москва, 117449, улица Винокурова, 4к1

 3. Uggaustor 1 month ago

  UGG – это не просто обувь, это стильный аксессуар и тепло для ваших ног. Приходите к нам и участвуйте в распродаже UGG 2023 года, чтобы купить их по выгодным ценам.

  Сайт: uggaustralia-msk.ru
  Адрес: Москва, 117449, улица Винокурова, 4к1

 4. Когда передо мной встала неотложная задача – ремонт дома, я начал искать варианты финансирования. На сайте МИР-ЗАЙМОВ.РФ я нашел займы без отказа и смог быстро получить нужные средства. Этот ресурс помог мне восстановить мое жилье и сделать его более комфортным.

 5. На нашем портале МИР-ЗАЙМОВ.РФ предоставляется возможность получения займа абсолютно каждому, начиная от студентов, которые могут использовать средства на оплату учебы, и заканчивая пенсионерами, которые могут решать свои финансовые вопросы. У нас есть предложения для всех возрастов и ситуаций.

Leave a reply

Your email address will not be published.

©2023 EMTD

Контакт

Зворотній звязок

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?